ÖNEMLİ DUYURU 

Destek ve Ödül Programları çevrimiçi başvuru süreçlerinin hızlandırılması ve başvurular için basılı kopya belge alınmaması amacıyla yürütülen elektronik imza (e-imza) çalışmaları tamamlanmıştır. 29/06/2020 tarihi itibariyle programlara opsiyonel olarak e-imza ile başvuru alınmaya başlanmıştır. 01/01/2021 tarihi itibariyle yapılan başvurular ise sadece e-imza ile alınmaktadır. E-imzalı başvuru süreci ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.        

ÖNEMLİ DUYURU:

Eşik Üstü Ödülü 2020 yılı ve sonraki kodlu AB ÇP Çağrılarından itibaren geçerli olacak ödül tutarlarına "Ödeme" Sekmesinden ulaşılabilmektedir.

Eşik Üstü Ödülü 2019 yılı kodlu AB ÇP Çağrılarından itibaren TL olarak hesaplanacak ve ödenecektir. Ödül tutarlarına "Ödeme" Sekmesinden ulaşılabilmektedir.

Eşik Üstü Ödülü devlet üniversitelerinin, vakıf üniversitelerinin, kamu kurum/kuruluşlarının ve özel sermayeli kurum/kuruluşların başvurusuna açıktır.

ÖDÜLÜN TANIMI VE KAPSAMI

Eşik Üstü Ödülü, AB ÇP’ye sunulan, Avrupa Komisyonu, ERC, EURAMET, PRIMA (Bölüm 1), ECSEL veya Eurostars tarafından bağımsız hakemlerce değerlendirildikten sonra, her çağrı özelinde TÜBİTAK tarafından belirlenen eşiğin üstünde puanı alan proje önerilerine verilecek olan ödüldür.

Başarılı projeler Eşik Üstü Ödülü'ne konu değildir.


ÖZEL DÜZENLEMELER

  • Eşik Üstü Ödülü'nden yurt dışında yaşayan ve yabancı ülke vatandaşı olan kişiler faydalanamamaktadır.
  • MSCA Bireysel Burslar – Doktora Sonrası Bursları ve ERC kapsamında ödüle başvuru yapılabilmesi için, başvuru sahibinin projeyi Türkiye’deki ev sahibi kurumda yürütmek üzere Avrupa Komisyonu'na sunmuş olması gerekmektedir.
  • MSCA Bireysel Burslar – Doktora Sonrası Bursları kapsamında Avrupa Dışına Dolaşım Boyutu (Global Fellowship)’na başvuran araştırmacıların zorunlu geri dönüş evresinde Türkiye'den bir ev sahibi kurum seçmiş olmaları gerekmektedir.


Ödül duyurusu için tıklayınız.

Başvuru yapmak için tıklayınız.