iklim değişikliğine uyum
  07 Haziran 2022  - 07 Haziran 2022

İklim Değişikliğine Uyum Misyonu Forum Etkinliği - 7 Haziran 2022

Avrupa Birliği Misyonları karşı karşıya olduğumuz bazı büyük zorluklara karşı 2030 yılına somut çözümler üretmeyi hedeflemektedir. İklim Değişikliğine Uyum Misyonu kapsamında ise 2030 yılına kadar 150 bölge/topluluğun iklime karşı dirençli hale getirilmesi planlanmaktadır. Misyon, iklim değişikliğine uyum sağlanması için yenilikçi çözümlerin geliştirilmesini desteklemekte olup, bölge, şehir ve toplulukların sosyal dönüşüme öncü olmasını teşvik etmektedir.

İklim Değişikliğine Uyum Misyonu kapsamında her yıl düzenlenmesi planlanan Forum’un ilki 7 Haziran 2022 tarihinde Türkiye saati ile 10.30-18.30 saat aralığında fiziksel ve çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir (Forum Gündemi). Forum ile bölgesel ve yerel otoriteler, araştırma kurumları ve sivil toplum örgütlerinin bir araya getirilmesi hedeflenmektedir. Yıllık olarak planlanan Forum’da iklim değişikliğine uyum konusunda Avrupa’daki mevcut durum değerlendirilerek sorunların tespit edilmesi ve misyona yön verilmesi amaçlanmaktadır.

Hibrit olarak gerçekleştirilecek etkinliğe kayıt olabilmeniz için “EU Login” hesabı açmanız gerekmekte olup konuya ilişkin ayrıntılar ve yardımcı dokümanlar linkte verilmektedir. Kayıt ve etkinlik detayları hakkındaki sorularınız için enve@cor.europa.eu adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kayıt için lütfen tıklayınız.

İklim Değişikliğine Uyum Misyonuna ilişkin genel bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Benzer Haberler