Çağrı Kodu:

HORIZON-EIC-2022-PATHFINDERCHALLENGES-01

Çağrı Açılış Tarihi: 2022-06-16

Çağrı Kapanış Tarihi: 2022-10-19

Çağrı Başlıkları:
  • EIC Pathfinder Challenge: Carbon dioxide and Nitrogen management and valorisation
  • EIC Pathfinder Challenge: Mid to long term and systems integrated energy storage
  • EIC Pathfinder Challenge: Cardiogenomics
  • EIC Pathfinder Challenge: Towards the Healthcare Continuum: technologies to support a radical shift from episodic to continuous healthcare
  • EIC Pathfinder Challenge: DNA-based digital data storage
  • EIC Pathfinder Challenge: Alternative approaches to Quantum Information Processing, Communication, and Sensing

Çağrı Açıklaması:

EIC Kılavuz (Pathfinder) Stratejik Öncelik Alanları, bir alanı ve pazarı bozmak veya yüksek riskli/yüksek kazançlı araştırma ve geliştirme temelli yenilikçi teknolojik çözümler yoluyla yeni fırsatlar yaratmak için bilim ve teknolojide mevcut durumun üzerine yenilikler inşa etmeyi hedeflemektedir.

EIC, her bir Stratejik Öncelik ile o önceliğin farklı bakış açılarını, rakip yaklaşımları veya tamamlayıcı yönlerini araştıran bir proje portföyü oluşturacaktır. Bu araştırmanın karmaşıklığı ve yüksek riskli doğası, çok disiplinli işbirliklerini gerektirecektir.

Her bir EIC Pathfinder Challenge'ı, ihtiyaç odaklı bir plan oluşturan ve portföyü proaktif olarak her önceliğin hedeflerine doğru yönlendiren özel bir Program Yöneticisi tarafından koordine edilecektir. Bir Stratejik Öncelik portföyündeki projelerin, portföy içindeki veya ilgili küresel bilimsel veya endüstriyel topluluktaki gelişmeler ışığında, esnek ve reaktif kalarak etkileşime girmesi beklenmektedir. Böylelikle, ortak hedeflere doğru birlikte ilerleyecekler ve radikal inovasyonlar için yeni fırsatlar yaratacaklardır.

2022 yılı için EIC Kılavuz (Pathfinder) Stratejik Öncelik Alanları Çağrısı son başvuru tarihi 19 Ekim 2022’dir. (Saat 17.00 – Brüksel saati ile)

2022 yılı için belirlenmiş EIC Kılavuz (Pathfinder) Stratejik Öncelik Alanları şunladır: