Başlangıç ve Bitiş Tarihi

10 Ekim 2015-01 Şubat 2017

Koordinatör

Lojika Bilgi Teknolojileri

Bütçe

1.7 Milyon Avro

Türk Ortaklar

Lojika Bilgi Teknolojileri

Desteklendiği Program ve Alan
Avrupa Yenilik Konseyi (EIC)
Desteklendiği Çerçeve Program

Ufuk 2020

ufuk_avrupa

TAG (Tek Araba Gidelim) projesinin amacı, şehir içi yolculuklarda, sürücülerin masraflarını paylaşarak, aynı rotadaki yolcuların ortak ulaşımına olanak sağlayan bir akıllı telefon uygulaması...

Bilimsel Çıktı/Ürün/Kazanım

TAG (Tek Araba Gidelim) projesinin amacı, şehir içi yolculuklarda, sürücülerin masraflarını paylaşarak, aynı rotadaki yolcuların ortak ulaşımına olanak sağlayan bir akıllı telefon uygulaması geliştirmektir.

Küresel Ölçekli Büyük Sorunlarla Mücadele

Araba paylaşımı yoluyla trafik yoğunluğunun, araç park sıkıntılarının ve yakıt masraflarının azaltılarak seyahat konforunun artırılması önem arz etmektedir.Proje, kullanıcıların konumu ve bireysel ihtiyaçlarını esas alan algoritması ile benzer uygulamalara kıyasla öne çıkmaktadır.

Endüstriyel İnovasyon (Ürün ve süreçler yanında hizmetlerdeki inovasyon da dâhil)

Sistemin en önemli özelliği ise müşterilerin bireysel ihtiyaçlarına, konumuna ve kullanıcıların farklı durumlarına özel düzenlemelere olanak sağlamasıdır. Bu özelliği ile dünyada tek olan Proje; bu algoritmalar, ticari ve sosyal ilgilere göre kullanıcı girdileri ve memnuniyetine dayanarak, başarılı rota eşleşmelerine izin vermektedir.

BAŞARI HİKAYELERİ