Genel Bilgi

ERA for Health Avrupa Ortaklığı, Ufuk2020’de ayrı ayrı ERA-NET projeleri kapsamında desteklenen kardiyovasküler hastalıklar (ERA-CVD), nanomedikal teknolojiler (EuroNanoMed) ve beslenmenin sağlığa etkisi (JPI Healthy Diet for a Healthy Life) araştırmalarını kapsayarak, Uluslararası Ortak Çağrılar yoluyla destekleyecektir. Temel ve klinik araştırmaları destekleyen fonlama kuruluşları/ Bakanlıkların katılımına açıktır.

Bütçe

30 Milyon Avro

Çağrı Bilgileri

İlgili Ortaklık “HORIZON-HLTH-2022-DISEASE-03-01: European partnership fostering a European Research Area (ERA) for health research” çağrısı kapsamında desteklenecektir.

Diğer Bilgiler

Ortaklığın 1. Fazında, klinik çalışmaları da kapsayacak şekilde ortak bir araştırma ajandası oluşturulması ve yönetişim mekanizmasının kurulması hedeflenmektedir. Ortaklığın 2. Fazında, araştırma ajandası yayımlanarak uygulamaya geçilecek ve geniş çaplı klinik araştırmalar desteklenecektir.

İlgili Küme

https://ec.europa.eu/info/research-and-innovation/funding/funding-opportunities/funding-programmes-and-open-calls/horizon-europe/cluster-1-health_en