Project Writing Training Camp for SMEs, Istanbul
  24 Ocak 2020

The third in a series of 6 project writing training camps for SMEs was successfully staged at the Radisson Blu Hotel in Şişli, Istanbul on 24th January.

6 seri olarak hazırlanan KOBİ proje yazma kampı serisinin üçüncüsü 24 Ocak 2020 tarihinde Radisson Blu Otel, Şişli İstanbul’da başarıyla hayata geçirildi. Küçük işletmelerden büyük girişimlere uzanan 22 farklı katılımcısıyla proje yazma kampı KOBİ’lere, Avrupa Komisyonu’na kriterlerine yönelik teklif tasarımlarının geliştirilmesi konusunda destek sağlandı.

Etkinlik, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen Ufuk 2020'de Türkiye Faz II projesi kapsamında gerçekleştirildi. Eğitim kampının amacı, KOBİ'leri, yenilikçi KOBİ projelerini ticarileştirilebilecekleri bir aşamaya kadar finanse edilebilmeleri için Avrupa Komisyonu'nun “Ufuk2020” programı hakkında daha nitelikli bilgilendirmekti.

Kampın ana oturumları, proje değerlendiricilerinin odaklandığı üç temelin çevresinde yoğunlaşarak, tekliflerin ayrıntılı incelemelerini ve değerlendirme sürecinin ayrıntılı analizini kullandı; "Mükemmellik", "Etki" ve "Uygulama". Etkinlik, katılımcılar tarafından içerik ve kullanışlılık açısından yüksek puan aldı.
Ocak 2019'da projenin başlangıcından bu yana düzenlenen üç web seminerine 200'den fazla KOBİ katıldı.

Benzer Haberler