Horizon 2020 Green Deal International Networking Event (Virtual)
  26 Ekim 2020

A Horizon 2020 Green Deal International Networking Event (Virtual) with over 500 participants was organised on 23rd October 2020.

TÜBİTAK, sözleşme makamı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olan ve Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında desteklenen “ Ufuk 2020’de Türkiye Faz-II Projesi” kapsamında, 23 Ekim 2020 tarihinde çevrim içi olarak “Ufuk2020 Yeşil Mutabakat Çağrıları Alanında Uluslararası Ağ Kurma Etkinliği” düzenleyerek 500’den fazla Türk ve Avrupalı katılımcının yer aldığı oldukça önemli ve başarılı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan Mandal, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Sayın Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Fatih Kacır, Avrupa Komisyonu Araştırma ve İnovasyon Genel Müdürlüğü Başkan Yardımcısı Signe Ratso veAvrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Eleftheria Pertzinidou gibi Değerli katılımcıların açılış konuşmaları ile başlayan etkinlik ;eş zamanlı olarak gerçekleşen, 4 farklı Yeşil Mutabakat ana başlıkları altındaki oturumlar ile devam etti.

TÜBİTAK’tan ilgili Ulusal İrtibat Noktaları tarafından yönetilen ve Avrupa Komisyonu temsilcilerinin sunumlar gerçekleştirdiği çalıştayların akabinde, Avrupa’nın dört bir yanından katılımcıların Türk katılımcılarıyla buluşmasına olanak sağlayan 1000’e yakın bire bir görüşme organize edilerek Türk ve Avrupalı katılımcılar arasında ağ kurma ve olası iş birlikleri kapsamında önemli bir başarı elde edildi.

Benzer Haberler