Ufuk2020 Programı kapsamında fonlanan ve Avrupa çapında ikinci nesil bir kuluçka mekanizması kuran REACH Projesi ile endüstriyel ve kişisel verilere dayalı güvenilir inovatif çözümlerin geliştirilmesini kolaylaştırmayı amaçlayan start-up ve KOBİ’ler desteklenecektir.  Bu kapsamda son başvuru tarihi 22 Şubat 2022 olan çağrı ile start-up ve KOBİ’lere inovasyonlarını test etmeleri ve bunları piyasaya hazır çözümlere dönüştürmelerine yardımcı olmak için veri danışmanlığı ve iş koçluğu imkanının yanında 120 Bin
  09 February 2022

The REACH Project funded under H2020 is a European-wide second-generation incubator for data-fuelled start-ups & SMEs that aims to facilitate the development of trusted and secure innovative solutions based on industrial and personal data. We are offering the applicants the possibility to be funded up to 120k€ and receive data mentoring and business coaching to help develop their experiments and turn them into market-ready solutions. The second call for proposals is open until 22 February.

For detailed information about the call and webinars, you can visit https://www.reach-incubator.eu/open-calls/startups/.

Similar News