ÖNEMLİ DUYURU

Destek ve Ödül Programları çevrimiçi başvuru süreçlerinin hızlandırılması ve başvurular için basılı kopya belge alınmaması amacıyla 01/01/2021 tarihi itibariyle yapılan başvurular sadece e-imza ile alınmaktadır. E-imzalı başvuru süreci ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.


DUYURU

2021 destek çağrısına başvuru yapan paydaşların dikkatine!

Elektronik imza süreci ile ilgili olarak gelen talepler üzerine ihtiyaç duyulması nedeniyle 7 gün olarak belirlenen elektronik imza tamamlama süresi 10 güne çıkartılmıştır. E-imza için son tarih böylece 10/05/2021 saat 17:00 olmuştur.


DESTEĞİN TANIMI VE KAPSAMI

Ağlara Üyelik Desteği ile ülkemizin aidat ödeyerek katılım sağladığı Avrupa Birliği Çerçeve Programları (AB ÇP) kapsamında sunulan proje önerilerine dâhil olunması ve AB ÇP önceliklerinin belirlenmesinde etkili olan ağlara üyeliğin teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.

Ağlara Üyelik Desteği kapsamında, Türkiye’de faaliyet gösteren kuruluşların bilim ve teknoloji alanında Avrupa çapındaki etkin olan ağ yapılarına üye olabilmeleri ve üyeliklerini sürdürebilmeleri için giriş ve üyelik aidatlarının ödenmesi için destek sağlanması amaçlanmaktadır. Destek ilgili yıl için verilecek giriş veya üyelik aidatlarını kapsar.

Ağlara Üyelik Desteği’ne konu ağlar duyuru ekinde yer alan listedeki ağlar ile sınırlıdır.

Ağlara Üyelik Desteği'ne ilişkin detayları bulabileceğiniz 2021 yılı duyurusu için lütfen tıklayınız.

2021 yılı üyelikleri için destek başvuru son tarihi 30 Nisan 2021'dir.

Sorularınızı aglarauyelik@tubitak.gov.tr adresine iletebilirsiniz.