R&I Days 2022
  28 Eylül 2022  - 29 Eylül 2022  /   Online

2019 yılından bu yana Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen Araştırma ve Yenilik Günleri (Research and Innovation Days), 28 ve 29 Eylül 2022 tarihlerinde araştırmacıları, politika yapıcıları, girişimcileri ve kamu kuruluşlarını bir araya getirmeyi hedefleyen en önemli toplantılarından biri olarak gerçekleştirilecektir. Bu yıl dördüncüsü organize edilecek olan Araştırma ve Yenilik Günleri’nin (R&I Days) temel amaçları, Avrupa’da ekosistemler ve ağlar oluşturmak adına araştırma ve yenilik ruhunu paylaşan bireyleri dijital ortamda ağırlamak, değer zincirlerini güçlendirmek ve bireylerin fikir alışverişlerini zenginleştirmektir.

2022 Eylül ayında, Araştırma ve Yenilik Günleri, Avrupa Yenilik Gündemi (European Innovation Agenda), Avrupa Gençlik Yılı (the European Year of Youth), Avrupa kültürel yaratıcılığının zenginliği, Komisyon’un yeniliklerinden olan Ufuk Avrupa Misyonlarını ve birçok önemli gündem konularına değinilecektir.
Etkinliğe ücretsiz katılabilir ve geleceği şekillendirecek fikirlerin ve Avrupa Komisyonu'nun yeniliklerinin, önceliklerinin ve önem arz eden konularının tartışılacağı bu sürecin bir parçası olabilirsiniz.

2019 yılından sonra, Araştırma ve yenilik Günleri tamamen sanal olarak düzenlenmektedir. Bu sayede, 2021'de 100'den fazla farklı ülkeden 21.000 katılımcı; 2020’de ise 188 ülkeden 35.000 kayıtlı katılımcıyı bir araya gelmiştir. Avrupa ve tüm dünyadan gelen yoğun katılım sayesinde bu etkinlik serisi, 4 yıl boyunca Komisyon’un en önemli etkinliklerinden birisi haline gelmiştir.
Kayıtlar ve etkinliğe dair güncel haberler Avrupa Komisyonu’nun ilgili web sayfasında yer alacaktır.
 

Benzer Haberler