Soil 23 Mart
  07 Mart 2023

23 Mart 2023 tarihinde, İstanbul’da ve çevrimiçi olarak AB Ufuk Avrupa Programı kapsamında yer alan “Toprak Misyonu” hakkında bir ulusal bilgi günü düzenlenecektir. NATI00NS Projesi kapsamında EIT Food ve Foodback tarafından düzenlenecek olan etkinlikte, Toprak Misyonu’nun desteklenmesi,  Türkiye’den başvuru yapmak isteyen bölgesel ve ulusal paydaşların “Living Lab” ve “Lighthouses” başvuruları hakkında detaylı bilgi sunulması ve proje uygulamaları için gerekli araçlar ve destekler hakkında bilgi sağlanması hedeflenmektedir.

Etkinlik kapsamında;  toprak sağlığıyla ilgili bölgesel sorunları analiz edecek uzmanlarla görüşülmesi ve kilit oyuncuların en iyi uygulama referansları da dahil olmak üzere, rejeneratif tarım ve tarım teknolojilerinin toprak sağlığını iyileştirmeye nasıl destek olunabileceği ile ilgili açıklamalar yapılacaktır.

Bahse konu etkinlik, araştırmacılara, çiftçilere, ormancılara ve meslek birlikleri temsilcilerine, , yöneticilere ve arazi sahiplerine, kentsel alan geliştirme ve arazi planlama uzmanlarına, gıda ve biyoekonomi şirketlerine, tüketici birliklerine, yerel topluluklara, kültürel ve yaratıcı endüstrilere, vatandaşlara, STK’lar ve hükümet temsilcilerine yöneliktir.

Etkinliğe katılmak ve “Living Labs” ve konsorsiyum oluşturmak için farklı ülkelerden potansiyel ortaklarla bağlantı kurabilecekleri çevrimiçi matchmaking platformuna katılmak için buradan kayıt yaptırabilirsiniz.

Benzer Haberler