Ağ listesi güncellendi
  01 Haziran 2023

Ağ Listesi Güncellendi!

2028-Ağlara Üyelik Desteği kapsamında desteklenen ağ listesi yılda iki kez güncellenmektedir. Destekten faydalanan başvuru sahiplerinin iletmiş olduğu faaliyet raporları ve paydaşlardan gelen taleplerin değerlendirilmesi sonucunda 64 ağ destek kapsamına alınmıştır. Güncellenen ağ listesine ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Tüm EIT KIC’leri destek kapsamına alındı.

Avrupa İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü (The European Institute of Innovation and Technology-EIT) Bilgi ve İnovasyon Topluluğu (KIC) kapsamında faaliyet gösteren ve halihazırda destek kapsamında yer alan EIT-Food, EIT-Climate ve EIT Urban Mobility ağlarına EIT InnoEnergy, EI Digital, EIT Health, EIT Manufacturing ve EIT RawMaterials ağları eklenerek destek kapsamına alınmıştır.  Ancak bu ağlar için destekten faydalanmak için ilk başvurularda aşağıdaki şartların sağlanması gerekmektedir:

EIT kapsamındaki ağlara üyelik için yapılacak ilk başvurularda, başvurulmak istenilen EIT KIC içeriği ile ilgili/ilişkili son 2 yıl içerisinde en az bir Ufuk Avrupa Programı /Ufuk Avrupa Ortaklıkları (CO-FUND) çağrıları kapsamında desteklenmiş en az 1 projede yer almış olma veya ilgili EIT KIC yapısının çağrıları kapsamında en az bir proje önerisinde yer almış olma şartı aranmaktadır.

Devam eden üyelik başvuruları için projeye dahil olma şartı getirildi.

Devam eden üyelik başvurularında, geçmiş üyelik faaliyetleri kapsamında son 2 yıl içerisinde Ufuk Avrupa Programı kapsamında desteklenmiş bir projede yer alma şartı aranmaktadır. Ağ faaliyetlerinin bir çıktısı olarak desteklenen projeye dahil olunduğunun bir bilgi/belge ile ispatlanması beklenmektedir.

EIT kapsamındaki devam eden ağlara üyelik başvurularda ise, geçmiş yıl üyelik faaliyetlerinin bir çıktısı olarak ilgili EIT KIC çağrıları kapsamında desteklenmiş en az bir projede yer almış olma şartı aranmaktadır.

Bahsi geçen düzenlemeler 1.06.2023 tarihi itibariyle yapılacak başvurular için geçerlidir.

Destek ile ilgili detaylı bilgiye duyuru dokümanından ulaşabilir, sorularınız için aglarauyelik@tubitak.gov.tr adresi üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Haberler