EIT Governing
  03 Ağustos 2023

Avrupa İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü (European Institute of Innovation and Technology – EIT) Yönetim Kurulu, her biri dört yıl görevde kalmak üzere 15 Avrupalı inovasyon liderinden ve Avrupa Komisyonu'ndan görevlendirilmiş bir gözlemciden oluşmaktadır. Kurul, EIT'nin stratejik liderliğini sağlamakla birlikte ve karar alma süreçlerinde bağımsızdır. Daha spesifik olarak ifade etmek gerekirse, EIT Yönetim Kurulu, EIT'nin Bilgi ve Yenilik Topluluklarının (Knowledge and Innovation Communities – KICs) seçiminden, belirlenmesinden, finanse edilmesinden ve değerlendirilmesinden sorumludur.

Dört yeni EIT Yönetim Kurulu Üyesinin seçileceği konu çağrı; iş dünyası, inovasyon ve akademi arasında köprü kurma konusunda güçlü deneyimlere sahip olan herkese açıktır. (Minimum gereklilikler için lütfen çağrı dokümanına başvurun.)

Başvurular için son tarih 29 Ekim 2023 - saat 23:59 CET’dir.

Seçim kriterlerini, adaylardan beklenen minimum gereklilikleri ve seçim prosedürünü görmek için lütfen bu bağlantıyı takip edin.

Ayrıca bu bağlantıdan çevrim içi Başvuru Formuna ve Çağrı Dokümanına da ulaşabilirsiniz. Aynı bağlantıda EIT Yönetim Kurulu ve ilgili çağrı hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve cevapları da yer almaktadır.

Benzer Haberler