Europes Rail
  18 Ocak 2022

Avrupa Raylı Sistemler Ortaklığı  (Europe’s Rail)  ile demiryolu ulaşımında yenilikçi teknolojilerinin (başta dijital ve otomasyon olmak üzere) geliştirilmesinin ve uygulanmasının hızlandırılarak, Avrupa Yeşil Mutabakatı hedeflerine (karayolu ulaşımının yük taşımacılığındaki ağırlığının %75 oranında raylı sistemlerine ve denizyolu ulaşımına kaydırılması) katkı sağlanması, geliştirilecek çözümlerin 2030 yılında kadar %75 oranında pazara ulaşmasının sağlanarak Avrupa’nın raylı sistemler alanında rekabetçiliğine katkı sunulması hedeflenmektedir.

Avrupa Raylı Sistemler Ortaklığı (Europe’s Rail) Master Planı ve Çok Yıllık Çalışma Planı Aralık 2021’de yayımlanmıştır.

Demiryolu Ulaşımı konularında çalışmakta olan uzmanlarımız, araştırmacılarımız ve firmalarımız planların içerikleri ile ilgili yorumlarını  -İngilizce olarak-, aşağıda belirtilen tarihlere kadar, ilgili bölümü referans göstererek ekibimiz ile ncptransport@tubitak.gov.tr adresine mail ile göndererek paylaşabilirler. (Yorumlar eklenmesi/revize edilmesi gerekli görülen içerikler ya da ülke olarak katılımımızı sınırlayıcı unsurların elimine edilmesi gibi konularda olabilir).

  • Ortaklık Master Planı (Taslak) –yorumlar için son tarih 21 Ocak 2022

Europe’s Rail Master Plan (22 December 2021)

  • Çok Yıllık Çalışma Planı (Versiyon 1.0) –yorumlar için son tarih 4 Şubat 2022

Multi Annual Work Programme (22 December 2021)

Ortaklığın tüm referans dökümanlarına linkten ulaşabilirsiniz.

 

Avrupa Raylı Sistemler Ortaklığının haber bültenlerine (newsletters) üye olarak güncel gelişmelerden haberdar olmak için lütfen tıklayınız.

Genel sorularınız için bizlere ncptransport@tubitak.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Benzer Haberler