eusew logo
  20 Haziran 2023  - 22 Haziran 2023

Avrupa Sürdürülebilir Enerji Haftası “Temiz enerji geçişini hızlandırma - daha düşük faturalar ve daha yüksek becerilere doğru” teması ile 20-22 Haziran 2023 tarihleri arasında hibrit olarak gerçekleştirilecektir.

İlki, 2006 yılında Avrupa Komisyonu tarafından başlatılan söz konusu etkinlik 2021 yılına kadar Avrupa KOBİ Yürütme Ajansı (EASME) tarafından yürütülmekte iken Nisan 2021 itibariyle Avrupa İklim, Altyapı ve Çevre Yürütme Ajansı (CINEA) tarafından organize edilmeye başlanmıştır. 

Avrupa’daki yenilenebilir ve verimli enerji kullanımı konusunda en büyük politika konferansının gerçekleştirileceği etkinlik boyunca, Avrupa Komisyonu ve enerji alanındaki paydaşlar sürdürülebilir enerji konusuna odaklanacak ve yeni politik gelişmeler, iyi uygulamalar ile sürdürülebilir enerji fikirleri gibi konularda fikir alışverişinde bulunacaktır.

Etkinlik esnasında politika konferanslarının yanı sıra, üç farklı kategoride; Enerjide Kadınlar, Yenilik ve Yerel Enerji Eylemleri dallarında enerji verimliliği ve yenilenebilir enerjide fark yaratan finalistler için EUSEW 2023 ödül töreni düzenlenecektir. Finalistler hakkında bilgi almak ve oylamaya katılmak için https://interactive.eusew.eu/awards/ adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Etkinlik gündemine erişmek için lütfen tıklayınız. 

Etkinlik hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve kayıt yaptırmak için https://sustainable-energy-week.ec.europa.eu/index_en ile https://interactive.eusew.eu/ sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 
 

Benzer Haberler