Avrupa Yenilik Başkenti Ödülleri (iCapital) 2023 Çağrısı Bilgi Günü
  02 Mayıs 2023  - 02 Mayıs 2023  /   Çevrimiçi

Avrupa Yenilik Başkenti Ödülleri (iCapital) 2023 Çağrısı Bilgi Günü

Şehirler, en ciddi toplumsal ve sürdürülebilirlik zorluklarından bazılarıyla karşı karşıyadır, ancak etkili yenilikçi çözümler geliştirip uygulayarak bunların üstesinden gelme araçlarına da sahiptir. Fikirlerin, insanların, kamu ve özel sektör aktörlerinin buluştuğu ve toplumun yaşam kalitesini iyileştirmek için kendi aralarında etkileşim kurdukları yerlerdir. Şehirler gerçek bir ortamda yeni teknolojiler ve ürünlerin denenebileceği ortamlar sağladıkça çığır açan yeniliklerin geliştiği doğal oyun alanları haline gelebilmektedir.

iCapital ödülleri, şehirlerin yerel inovasyon ekosistemlerini şekillendirmede oynadıkları rolü ve inovasyonu teşvik etmek üzere verilmektedir. Topluluklarında inovasyonu en iyi şekilde destekleyen Avrupa şehirlerine verilen yıllık bir takdir ödülüdür.

Ödüle ilişkin detaylı bilgilere buradan ulaşılabilmektedir. 

Avrupa Komisyonu tarafından Eurocities ile birlikte ödül hakkında kamuoyunu bilgilendirmek adına bir çevrimiçi bilgi günü düzenlenecektir.

02/05/2023 tarihinde gerçekleşecek bilgi gününe ilişkin bilgiler ve katılım sağlayacaklar için kayıt linki burada yer almaktadır. 

Benzer Haberler