Bölgesel Yenilik Vadileri Çağrısı Bilgi Günü
  25 Mayıs 2023  - 25 Mayıs 2023  /   Çevrimiçi

Bölgesel Yenilik Vadileri Çağrısı Bilgi Günü

Yeni Avrupa Yenilik Gündemi'nin öncelikleri doğrultusunda Avrupa Yenilik Ekosistemleri Çalışma Programı kapsamında Bölgesel Yenilik Vadileri Çağrısı açılacaktır. 

"AB genelinde Avrupa Yenilik Ekosistemlerinde inovasyonu hızlandırma ve güçlendirme ve inovasyon uçurumunu ele alma" Yeni Avrupa Yenilik Gündemi kapsamında belirlenmiş olan önceliklerden bir tanesidir. Bu öncelik, çeşitli araçlarla AB genelinde yeniliği hızlandırmayı ve mükemmelliğin kilidini açmayı hedeflemektedir. AB'nin temel önceliklerini desteklemek için bölgelerin  güçlü yönlerinin ve uzmanlaşma alanlarının ön plana çıkarılması, özellikle daha düşük inovasyon performansına sahip bölgeleri kapsayan, AB genelinde bağlantılı bölgesel inovasyon vadilerinin ortaya çıkması hedeflenmektedir. Bu doğrultuda, Ufuk Avrupa kapsamında "Implementing co-funded action plans for connected regional innovation valleys" çağrısı 17/05/2023 tarihinde açılacaktır. 

Çağrıya yönelik olarak Avrupa Komisyonu tarafından 25 Mayıs 2023 tarihinde çevrimiçi bir Bilgi Günü düzenlenecektir. Bilgi Günü'ne katılım için 23 Mayıs 2023 tarihinden önce kayıt olmak gerekmektedir.  

Bilgi günü hakkında detaylı bilgiye ve kayıt sayfasına buradan erişilebilmektedir.

 

Benzer Haberler