TRI 5
  20 Eylül 2022  - 20 Eylül 2022  /   Çevrimiçi

Temiz Enerji Geçişi Ortaklığı (CETPartnerhsip) ilk çağrısının Eylül ayında yayınlayacaktır. CETPartnership altında açılacak olan çağrılar için modüler bir sistem belirlenmiş olup 2022-2027 döneminde her yıl için bir ortak çağrıya çıkılması öngörülmektedir. 7 farklı çağrı modülünden oluşacak olan 2022 çağrısına yönelik ulusal bilgilendirme etkinlikleri Ağustos ayının ilk haftasında TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilmiştir.

İlgili çağrı modüllerinin koordinasyon ofisleri tarafından Eylül ayında uluslararası etkinlikler gerçekleştirilecektir. Bu modüllerden bir tanesi de "TRI5: Entegre bölgesel enerji sistemleri"dir. TRI 5 altında, yerel ve bölgesel arzda yenilenebilir enerjinin payını 2030 yılına kadar %100’e kadar artırabilmek amacıyla entegre enerji sistemlerinin geliştirilmesi ve doğrulanmasıdır. Bu tür sistemlerin bölgesel ve yerel gereksinimleri ve talebi karşılayan ihtiyaca özel çözümler olması beklenmekte bu sayede güvenli ve esnek bir Avrupa enerji sisteminin oluşturulmasına katkıda bulunulması hedeflenmektedir.

TRI 5 altında açılacak çağrıya yönelik 20 Eylül 2022 tarihinde saat 10.00 - 12.30 zaman dilimlerinde çevrimiçi bilgi günü gerçekleştirilecektir. Bilgi günü detaylarına ve gündemine ulaşmak için tıklayınız.

Kayıt için tıklayınız.
 

Benzer Haberler