pda
  27 Eylül 2022

Clean Hydrogen Ortaklığı, hidrojen Projelerine destek vermek amacıyla yerle yönetimleri Proje Geliştirme Yardımı’na (PDA) başvurmayı davet ediyor. Başvuruları olumlu sonuçlanan proje sahipleri bu sayede yakıt hücresi ve hidrojen teknolojileri konusunda destek alacak olup tüm başvuru sahipleri ise bir gözlemci ağına dahil olma şansına erişeceklerdir.

Başvuruların https://www.h2regions.eu/ adresi üzerinden yapılması gerekmekte olup son başvuru tarihi 10 Ekim 2022 23:59:59 (CEST) olarak belirlenmiştir.

Söz konusu desteğin kapsamında yer alan bölgeler:

  • AB Cohesion Ülkeleri (Bulgaristan, Çekya, Estonya, Yunanistan, Hırvatistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Letonya, Litvanya, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya ve Slovenya)
  • AB Outermost Bölgeleri (Fransız Ginesi, Guadalup, Martinik, Mayotte, Reunion Island ve Saint-Martin (Fransa), Azores and Madeira (Portekiz ve Kanarya Adaları(İspanya).)
  • AB üyesi ve Ufuk Avrupa Programı Assosiye ülkeleri (Türkiye dahil) içerisinde yer alan adalar

Başvurulara ilişkin ilk sonuçlar 25 Ekim 2022 tarihinde açıklanacaktır. Ardından seçilen bölgelerin ikinci aşama başvuruda bulunmaları beklenmektedir. İkinci aşama başvurular için son tarih 25 Kasım 2022’dir. İkinci aşama başvuru sonuçları Aralık 2022’de açıklanacak olup söz konusu desteğin 12 ay sürmesi planlanmaktadır.

Bilgilendirme broşürüne erişmek için lütfen tıklayınız.

Benzer Haberler