06 Haziran 2023

Avrupa Yenilik Konseyi 2 Haziran 2023 itibariyle Hızlandırıcı programının başvuru süreciyle ilgili bazı değişiklikleri hayata geçirmiştir. Bu durum Hızlandırıcı Kısa ve Tam Başvuru sahiplerini ilgilendirmekte, Kılavuz ve Geçiş programını kapsamamaktadır. 

EIC AI Platform kapatılmıştır. Değişikliklere uyum sağlanabilmesi için EIC Hızlandırıcı Tam Başvuruları için yaklaşmakta olan çağrı kapanış tarihi 7 Haziran'dan 21 Haziran'a ertelenmiştir. Platform'da kayıtlı olan üzerinde çalışmakta olduğunuz veya son halini verip gönderdiğiniz Tam Başvuru size e-posta ile gönderilecektir. Tam Başvurular bundan sonraki süreçte Hibe & İhale Portalı üzerinden yapılacaktır. Tam Başvuru formu daha az soru içerecek şekilde sadeleştirilerek yenilenmiştir. Tam Başvurunuzu yeniden düzenleyerek Portal'a yüklemeniz gerekmektedir.

Bu değişiklikler nedeniyle 2 Haziran 2023 tarihinde güncellenen ve yeni Tam Başvuru formuyla ilgili bilgi içeren EIC Hızlandırıcı Başvuru Rehberi'ni incelemenizi öneririz: https://bit.ly/42trS2Y

EIC Hızlandırıcı Tam Başvurularınızı Hibe & İhale Portalı üzerinden yapabilirsiniz: https://bit.ly/43iqb9v

EIC Hızlandırıcı Kısa Başvuruları için ise yeni bir çevrimiçi platform Temmuz 2023'te faaliyete geçiyor olacaktır. Eğer EIC AI Platform'da bir Kısa Başvuru gönderdiyseniz değerlendirilerek sonucu size bildirilecektir. Hazırlamaya başladığınız ama henüz göndermediğiniz bir Kısa Başvurunuz var ise tüm bilgiler korunarak yeni geliştirilmekte olan çevrimiçi platforma aktarılacak ve sizin düzenlemeye devam etmeniz için hazır hale getirilecektir. 

Hibe & İhale Portalı'nın güncellenmesi halen devam etmekte olup, yeni gelişmeleri EIC'nin web sayfasındaki ilgili bölümden takip edebilirsiniz: https://bit.ly/42pwiaO

Benzer Haberler