eit digital 2023
  16 Mart 2023

European Institute of Innovation & Technology (EIT) bünyesindeki EIT Digital, scale-up şirketlerin inovasyonlarını uluslararası alanda sergilemeleri ve dijital sektörde başarıya ulaşmaları için eşi bulunmaz bir platform görevi görmektedir. Halihazırda müşterileriyle hızla büyüyen start-up'lar - yani scale-up'lar - aşağıdaki odak alanlarından birinde ürettikleri dijital çözümler ile EIT Digital Challenge 2023'e başvuru gerçekleştirebilirler.

  • Dijital Teknoloji
  • Dijital Şehirler
  • Dijital Endüstri
  • Dijital Refah
  • Dijital Finans

Başarılı bulunan 10 scale-up, EIT Digital Accelerator tarafından sağlanan tam 50.000 Euro değerinde bir yıllık özel uluslararası büyüme desteği alacaktır. Ayrıca kazananlar, EIT Digital bünyesinde bulunan ve Avrupa'nın en başarılı kuruluşları arasında bulunan 300+ şirket, 1000+ yatırımcı, KOBİ, üniversite ve araştırma kurumundan oluşan deneyimli bir Finansa Erişim ekibinin desteğiyle girişimlerinin Seri A ve Seri B yatırım turlarına destek alabilecektir.

Kazanan ekipler, ek olarak pazara açılma stratejileri ve hazırlıkları kapsamında da koçluk alabilecektir. EIT Digital'in iletişim kanalları aracılığıyla uluslararası hedeflerini gerçekleştirmek ve görünürlük kazanmak için ihtiyaç duydukları desteği almalarının da mümkün olacağı belirtilmiştir.

Son başvuru tarihi, 28 Mart 2023 olarak belirlenmiştir.

Yarışma hakkında daha fazla bilgi ve başvuru için EIT Digital Challenge 2023: Your digital business' chance to unleash its potential (europa.eu) adresini ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Haberler