EIT Kentsel Ulaşım Hızlandırıcı Programı
  19 Nisan 2023

EIT Kentsel Ulaşım (EIT Urban Mobility) kapsamında başlangıç aşamasında olup mobilite alanında faaliyet gösteren start-up firmalarının gelişmesine katkıda sunmak üzere Enerji ve Kamusal Alan Hızlandırıcı Programı Çağrısı yayımlanmıştır.

Enerji ve Kamusal Alan Hızlandırıcı Programı kapsamında daha iyi bir kamusal alan yaratmak için enerji ve mobilite ile ilgili yönlerin ele alınarak şehirlerde yaşayan insanların refahını iyileştirmeye yönelik yenilikçi mobilite çözümlerine destek verilmektedir. Çağrıya başvuruda bulunacak start-up firmaları, enerji veya kamusal alan tematik alanlarının birini seçerek başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.

Program kapsamında başarılı bulunan firmalara yaklaşık 25.000 € değerindeki destek hizmetlerinin (bireyselleştirilmiş iş koçluğu ve eğitimi; endüstriyel uzmanlar ve deneyimli şirket kurucuları tarafından mentorluk, start-up kuruluşlarına yönelik üst düzey etkinliklere katılım vb.) sağlanması planlanmaktadır.

21 Nisan 2023 tarihinde kapanacak çağrıya başvuruda bulunacak firmaların 31.12.2012 tarihinden sonra kurulmuş olmaları ve bünyesinde en az 2 tam zamana eş değer çalışan bulundurmaları gerekmektedir.

Çağrı ile ilgili detaylar için lütfen tıklayınız

Başvuru kılavuzuna ulaşmak için lütfen tıklayınız

Genel sorularınız için bizlere ncptransport@tubitak.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Benzer Haberler