Gorsel
  20 Temmuz 2023

Avrupa Hava Trafik Yönetiminin (Air Traffic Management- ATM) modernizasyonunda yeni bir sayfa açan “SESAR3 Ortak Girişimi” (SESAR 3 JU)araştırma ve yenilik programı çerçevesinde 2022 yılında yayımlanan ilk çağrının ardından, keşfedici araştırma projelerini (exploratory research) destekleyecek ikinci çağrısını (HORIZON-SESAR-2023-DES-ER-02) yayımlamıştır. Çağrı içerikleri ve detayları içeren “Hava Trafik Yönetimi Araştırmaları Ortaklığı (SESAR 3 JU) 2023 Çağrıları Açıldı!” haberimizin detaylarına linkten ulaşabilirsiniz.

29 Haziran -15 Kasım 2023 arasında açık kalacak 13 çağrının içeriğine ulaşmak için lütfen tıklayınız:Digital European Sky Exploratory Research 02 (HORIZON-SESAR-2023-DES-ER-02)

Ortaklık tarafından, 7 Temmuz 2023 tarihinde gerçekleştirilen ve çağrı hakkında ayrıntılı bilgilendirmenin gerçekleştiği, fonlama olanakları, harcamalar, proje hazırlama ve başvuru prosedürlerine dair bilgi sağlanan çevrimiçi bilgilendirme gerçekleştirilmiştir.

Bilgi Gününde gerçekleştirilen sunum dökümanına ulaşmak için linke, video kaydına ulaşmak için linke tıklayabilirsiniz.

 

Önemli Not: Bu grupta açılan tüm çağrılar Research and Inovation (RIA) türünde olup, kuruluş türünden bağımsız olarak tüm ortaklar harcamalarının 100%’ü oranında (ve ilaveten indirect cost’lar eklenmiş şekilde) fonlanacaklardır.

Sorularınız için bizlere ncptransport@tubitak.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Benzer Haberler