9 Aralık 2022
  09 Aralık 2022

Ufuk Avrupa Programı kapsamında, küresel sorunlara daha ölçülebilir hedefler ile Ar-Ge ve yenilik temelli somut çözümler bulunabilmesi ve AB Çerçeve Programlarının topluma daha iyi anlatılabilmesi amacıyla misyonlar oluşturulmuştur. Avrupa Komisyonu tarafından belirlenen beş misyon arasında yer alan Kanser misyonu ile 2030 yılına kadar üç milyondan fazla kişinin hayatının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca, kanserin daha iyi anlaşılması, erken teşhis edilmesi, tedavinin optimize edilmesi ve bireylerin yaşam kalitesinin arttırılması hedeflerine önemli katkılar sağlanması beklenmektedir.

Kanser misyonu kapsamındaki 2023 yılı çağrıları 12 Ocak 2023 tarihinde başvuruya açılacak olup, 12 Nisan 2023 tarihinde kapanacaktır.

Çağrı Başlıkları:

  • HORIZON-MISS-2023-CANCER-01-01: Addressing poorly-understood tumour-host interactions to enhance immune system-centred treatment and care interventions in childhood, adolescent, adult and elderly cancer patients
  • HORIZON-MISS-2023-CANCER-01-02: Enhance primary cancer prevention through sustainable behavioural change
  • HORIZON-MISS-2023-CANCER-01-03: Pragmatic clinical trials on minimally invasive diagnostics
  • HORIZON-MISS-2023-CANCER-01-04: Establish best practices and tools to improve the quality of life for childhood cancer patients, survivors and their families in European regions

Kanser Misyonu çağrı duyurularına Funding and Tenders Portal linki üzerinden erişilebilmektedir.

Çağrı kapsamında yayınlanan çalışma programları ve diğer referans dokümanları incelemek için lütfen tıklayınız.

TÜBİTAK Koordinatörlüğü Destekleme Programı kapsamında çağrılara başvuru yapacak proje koordinatör adayları ve ekiplerine destek sağlanmaktadır. Ayrıntılı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için, Sağlık Kümesi Ulusal İrtibat Noktaları ile ncphealth@tubitak.gov.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Başvurularınızda başarılar dileriz.

Benzer Haberler