Brokerage
  08 Kasım 2022

15-16 Aralık 2022

Avrupa Komisyonu ve GREENET Projesi tarafından, 15-16 Aralık 2022 tarihinde, Ufuk Avrupa (Horizon Europe) Programı Küme 5: İklim, Enerji Mobilite 2023-2024 Çalışma Programı altında yayımlanacak 2023 çağrı başlıkları hakkında bir Bilgilendirme Günü ve çağrılar için konsorsiyum oluşturma faaliyetlerine destek olacak bir Proje Pazarı etkinliği gerçekleştirilecektir. Etkinliğin daha önce hibrit formda (online & fiziksel) olarak gerçekleştirileceği duyurulmuş olmakla beraber Avrupa Komisyonu tarafından etkinliğin proje pazarı kısmının da sanal ortamda gerçekleştirilmesine yönelik karar alınmış olup tüm etkinlik çevrimiçi olarak gerçekleşecektir.

Etkinlik programı ve detaylı bilgi için etkinlik sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Bilgi Günü

15-16 Aralık günlerinde düzenlenecek Bilgi Günleri'ne online olarak katılacak katılımcılar için kayıt zorunlu olmayıp, etkinlik sayfa üzerinden canlı olarak yayımlanacaktır.

15 Aralık 2022 Birinci Gün Programı

*Tüm zaman dilimleri Türkiye Saatine göre verilmiştir.

11:00 - 11:30 Welcome and introduction

11:30 - 11:45 New European Bauhaus (NEB)

11:45 - 12:30 Implementation issues

13:00 - 14:30 Parallel sessions

A. Destination 5: 2ZERO & Aviation

B. Destination 3: Solar Energy

C. Destination 6: Cooperative, connected and automated mobility (CCAM) & Multimodal Transport

D. Destination 2: Batteries

16 Aralık 2022 İkinci Gün Programı

*Tüm zaman dilimleri Türkiye Saatine göre verilmiştir.

11:00 - 12:30 Parallel sessions

A. Destination 5: Waterborne & Health & cross-cutting topics

B. Destination 3: Wind, Ocean, Hydro, Geothermal Energy

C. Destination 1: Climate Science

D. Destination 3: Energy systems, grids, storage (ESGS)

13:00- 14:30 Parallel sessions

A. Destination 4: Buildings

B. Destination 3: Renewables (general topics) + Bioenergy + CCUS

C. Destination 1 : Climate Science

    Destination 6 : Safety & Cross-Cutting topics

D. Destination 3: Energy systems, grids, storage (ESGS)

    Destination 2: Cross-Cutting topics /Innovation Fund introduction

    Destination 4: Industry

Pitching ve Proje Pazarı (Ağ Kurma) Etkinliği  

Etkinlik kapsamında gerçekleşecek pitching (proje sunumu) ve GREENET NCP Projesi tarafından organize edilecek bir brokerage event (proje pazarı) online olarak gerçekleşecektir. “Brokerage event” sayesinde katılımcılar kayıtlı araştırmacılarla 140 dakika boyunca birebir online görüşmeler gerçekleştirme imkanına sahip olacaktır. Her bir görüşme maksimum 20 dakika sürecektir. Detaylı bilgi

“GREENET Brokerage Event for HE Cluster 5 - 2023 calls” etkinliğine kayıt için lütfen tıklayınız (Kayıtlar 7 Kasım’da başlayacak olup 28 Kasım 14:00 (TSİ)’de sona erecektir)

Pitching oturumlarında dört dakika boyunca firmasını ya da proje fikrini tanıtma şansına sahip olmak isteyen araştırmacılarımız, irtibat kişisi bilgilerine ve örnek sunum taslağına linkten ulaşabilir. Sunum göndermek için son tarih 21 Kasım’dır.

Birebir görüşmeler için kayıtlar bir onay prosedürüne tabii olup profillerini oluştururken yeterince detaylı bilgi vermeyen ve profillerinin “Marketplace” kısmına proje fikri /çağrılarda alınabilecek görev ya da iş paketleri /çağrı alanları ile ilgili olabilecek kabiliyetler gibi bilgi girişi yapmayan katılımcıların profilleri aktive edilmeyecektir.

*Marketplace kısmını doldurmak için yönerge: Profil bilgileri doldurulup kayıt tamamlandıktan sonra, sol üstte yer alan profil resminizin altından "edit my profile"a tıkladıktan sonra en alta kadar gelip tekrar kaydedeceksiniz. Sonrasında ilgilendiğiniz çağrı başlıklarının altında yer alan kısımda "OPPORTUNITIES" başlığının altında "+Prpject Cooperation" kısmına ortaklıklarda yer alınması durumunda sağlanabilecek katkılar eklenebilir.

Pitching                     : 15 Aralık 2022  Salı 15:10 - 17:00 (TSİ)

Birebir Görüşmeler: 15 Aralık 2022  Salı 17:10 - 19:30 (TSİ)

Not: Küme 5: İklim, Enerji Mobilite 2023-2024 Çalışma Programı’nın Kasım sonunda resmi olarak yayımlanması beklenmektedir.

2023-2024 Çalışma Programı çağrı konuları hakkında önden bilgi almak isterseniz ya da sorularınız olması durumunda TÜBİTAK Küme 5 Ulusal İrtibat Noktalarına aşağıdaki adresler üzerinden ulaşabilirsiniz.

  • Küme 5 kapsamındaki genel sorularınız için: ncpcem@tubitak.gov.tr
  • İklim Alanı Özelindeki sorularınız için: ncpenv@tubitak.gov.tr
  • Enerji Alanı Özelindeki sorularınız için: ncpenergy@tubitak.gov.tr
  • Mobilite Alanı Özelindeki sorularınız için: ncptransport@tubitak.gov.tr

Benzer Haberler