görsel
  10 Temmuz 2023

Ufuk Avrupa Programı, Küme 5 İklim, Enerji ve Mobilite altında yer alan “Hedef 1- İklim Bilimi ve İklim Nötrlüğe Geçiş” 2023 yılı çağrılarına ilişkin başvuru sonuçları açıklanmıştır. 13 Aralık 2022 ve 18 Nisan 2023 tarihleri arasında başvuruları açık kalan rekabetin yüksek olduğu Hedef 1 çağrıları kapsamında 1405 kurum/kuruluş 90 proje ile rekabet etmiş ve 17 proje desteklenmiştir. Bu kapsamda, ülkemizden 1 kuruluşumuzun yer aldığı 1 proje desteklenmiş, toplamda 272 500 Avro hibe alınmıştır.

Destek alan projeye ilişkin detaylar aşağıdadır:

MultiFutures - Multidimensional Transition Pathway Analysis for Sustainable Futures: Exploring Alternative Paradigms and Broadening Policy Options through Innovative Scenario Development

“HORIZON-CL5-2023-D1-01-06: Broadening the range of policy options in transition pathway analysis” çağrı başlığı kapsamında desteklenen projede 11 ortak yer almakta olup bu kapsamda, iklim değişikliği konusunda geçiş yolu analizinde politika seçenekleri yelpazesini genişletmek planlanmaktadır.

Söz konusu projede

  • İzmir Ekonomi Üniversitesi proje ortağı olarak yer almaktadır.

 

TÜBİTAK AB Çerçeve Programları Ufuk Avrupa Programı Türkiye koordinasyon ofisinde görev yapmakta olan Küme 5: İklim, Enerji ve Mobilite kümesi Ulusal İrtibat Noktaları olarak kuruluşlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Projelerde yer alan paydaşlarımıza Ufuk Avrupa Ulusal Koordinasyon Ofisi olarak başarılar dileriz.

Benzer Haberler