msca
  22 Kasım 2022

#ScienceIsWonderful, Brüksel'de bir bilim fuarıyla geri döndü! Fuar kapsamında, her yaşa hitap edecek, deneyler ve daha fazlasıyla bilime olan tutkularını paylaşacak Marie S. Curie Alanı araştırmacıları aranıyor! 

2015'ten bu yana, Marie S. Curie Alanında, araştırma projelerindeki yenilikleri; sunumlar, uygulamalı deneyler, oyunlar ve testler aracılığıyla etkileşimli olarak sergilenmesini sağlayan yıllık bir bilim fuarı düzenlenmektedir. Etkinlik, MSCA araştırmacılarını ve projelerindeki yeniliklerin, Avrupa'daki vatandaşların günlük yaşamları üzerindeki etkisini sergileyen, AB tarafından fonlanmış araştırmaları öne çıkaran en önemli etkinliklerden biri haline gelmiştir. Etkinlik fiziksel olarak Brüksel'de gerçekleşecek olup, seçilen araştırmacıların masrafları Avrupa Komisyonu'nca karşılanacaktır.

Bütün MSCA araştırmacılarının başvurabileceği fuara dair daha fazla bilgi ve başvuru için tıklayınız.

Ayrıca Avrupa Komisyonu tarafından her hafta, haftanın MSCA araştırmacısı seçilmekte ve Avrupa Komisyonu'nun sosyal medya hesaplarında başarı hikayesi olarak paylaşılmaktadır. MSCA projelerini Türkiye'de gerçekleştiren araştırmacılarımız da anketi doldurarak burada yer alabilirler. 

Daha evvel sosyal medyada yayınlanan araştırmacılardan örnekler görmek için tıklayınız

Avrupa Komisyonu tarafından yayınlanan haber ve gelişmeleri "Marie Skłodowska-Curie Actions Newsletter"dan da takip edebilirsiniz. Üye olmak için tıklayınız.

 

Benzer Haberler