Ortak Arama
  16 Mayıs 2023

04.05.2023 tarihinde başvuruya açılacak ve ve 05.09.2023 tarihinde kapanacak olan; Küme 5 Mobilite alanı altındaki “Çok modlu taşıma, altyapı ve lojistik” alt alanındaki;  3’er Milyon Avroluk 2 ayrı projenin destekleneceği HORIZON-CL5-2023-D6-01-06: Zero-emission e-commerce and freight delivery and return choices by retailers, consumers and local authorities (RIA)çağrısı için oluşturulmakta olan uluslararası bir konsorsiyum; sıfır emisyonlu e-ticaret ve taşımacılık sistemleri seçeneklerinin müşteriler ve yerel otoriteler üzerinde etkilerini araştıracaktır. Konsorsiyum tarafından aşağıdaki özellikleri taşıyan farklı ortaklar aranmaktadır.  

*Çağrı detaylarına Küme 5 2023-2024 Çalışma Programı sayfa 460-462 arasından ya da çağrı başlığı üzerindeki linkten ulaşabilirsiniz.

  1. Tüketicilerin davranışsal analizi üzerine çalışan Sosyal Bilimler Uzmanları
  2. Şehirler/belediyeler
  3. Lojistik sağlayıcıları
  4. Çevre etkisi ve karbon ayak izi hesaplama konusunda çalışan akademisyenler (üniversiteler /araştırma merkezleri)
  5. Tüketici dernekleri
  6. Lojistik operasyon yönetimi konusunda çözüm sağlayabilecek yazılım firmaları

Çağrı ile ilgilenen kuruluşların (çağrı detaylarını inceledikten sonra) linkte yer alan “İlgi Beyanı (Expression of Interest) Dokümanını” en geç 26 Mayıs 2023 Cuma 16:30’a kadar doldurup ncptransport@tubitak.gov.tr adresine iletmeleri beklenmektedir. Mail iletilirken hangi ortak rolü ile ilgilenildiğinin de belirtmesi gereklidir.

İlgili koordinatöre iletilecek dokümanlarına olumlu dönüş alınan kuruluşlarla ilgili Ulusal İrtibat Noktaları olarak bizler tarafından iletişime geçilerek konsorsiyum ile görüşmeler organize edilecektir.

 

 

Benzer Haberler