Gorsel
  25 Nisan 2023

04.05.2023 tarihinde başvuruya açılacak ve ve 05.09.2023 tarihinde kapanacak olan; Küme 5 Mobilite alanı altındaki “Çok modlu taşıma, altyapı ve lojistik” alt alanındaki;  4’er Milyon Avroluk 2 ayrı projenin destekleneceği HORIZON-CL5-2023-D6-01-07: Operational automation to support multimodal freight transport  (RIA)çağrısı için (çağrı detaylarına Küme 5 2023-2024 Çalışma Programı sayfa 462-467 arasından ya da  çağrı adı üzerindeki linkten ulaşabilirsiniz) proje teklifi sunmak üzere oluşturulan uluslararası bir konsorsiyum tarafından çok modlu taşımacılık gerçekleştiren; geçmiş navlun verilerini analiz edecek bir lojistik sağlayıcı aranmaktadır.  

Lojistik firmasının ayrıca aşağıdaki kriterleri sağlaması beklenmektedir:

  1. Demir yolu da dahil olmak üzere çok modlu taşıma türünü kullanmış olması
  2. Yüklerin uçtan uca taşımaları sırasında toplanmış olan geçmiş verilerini paylaşabilmesi
  3. Otonom taşımacılık için çeşitli ulaşım modları arasında aktarmalar sırasında oluşabilecek zorlukları saptayabilecek olması
  4. Kuantum hesaplama ile geliştirilmiş yapay zeka sayesinde taşımacılık alanında optimizasyon gerçekleştirmekle ilgilenmesi

 

Çağrı ile ilgilenen kuruluşların (çağrı detaylarını inceledikten sonra) linkte yer alan “İlgi Beyanı (Expression of Interest) Dokümanını” en geç 27 Nisan 2023 Perşembe 16:30’a kadar doldurup ncptransport@tubitak.gov.tr adresine iletmeleri beklenmektedir.

 

İlgili koordinatöre iletilecek dokümanlarına olumlu dönüş alınan kuruluşlarla ilgili Ulusal İrtibat Noktaları olarak bizler tarafından iletişime geçilerek konsorsiyum ile görüşmeler organize edilecektir.

Benzer Haberler