19 Eylül 2023

Avrupa Komisyonu ve Avrupa Sağlık ve Dijital Yürütme Ajansı tarafından, AB’nin Ruh Sağlığına Bütüncül Yaklaşımı Tebliği kapsamında bir dizi bilgilendirme etkinliği ve Dünya Ruh Sağlığı Günü Konferansı düzenlenecektir.

21 Eylül 2023 – Ruh Sağlığına Bütüncül Bir Yaklaşım Webinarı

Avrupa Komisyonu’nun 7 Haziran 2023 tarihinde kabul edilen Ruh Sağlığına Bütüncül Yaklaşım Tebliği ve ruh sağlığı ile ilgili faaliyetlere dair güncel bilgi sunacağı etkinlik çevrimiçi olarak gerçekleşecektir. Etkinlikle ilgili bilgiye linkten ulaşabilirsiniz.

 

9 Ekim 2023 – AB Destekli Ruh Sağlığı Projeleri Arasında İşbirliği

Avrupa Sağlık ve Dijital Yürütme Ajansı (HaDEA) tarafından yönetilen ve Ufuk2020/ Ufuk Avrupa/ EU4Health gibi AB Programları kapsamında desteklenen Ruh Sağlığı üzerine araştırma projelerinin Ruh Sağlığına Bütüncül Yaklaşım hedeflerine somut katkılarını sergilemek amacıyla düzenlenen etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz. Etkinlik Brüksel’de fiziksel olarak gerçekleşecek ve internetten yayımlanacaktır.

 

10 Ekim 2023 – Dünya Ruh Sağlığı Günü Konferansı: Herkes İçin Ruh Sağlığını Öncelikleyen Bütüncül Bir AB Yaklaşımı

Avrupa Komisyonu, Sağlık ve Gıda Güvenliği AB Komiseri Stella Kyriakides’in evsahipliğinde, AB kurumları, ulusal hükümetler, uluslararası kuruluşlar ve diğer ilgili ortaklardan yüzlerce temsilciyi bir araya getirecek yüksek düzeyli bir konferans düzenleyecektir. Brüksel’de fiziksel olarak gerçekleşecek ve internetten yayımlanacak olan etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz.

Benzer Haberler