Batarya
  09 Mayıs 2022  - 10 Mayıs 2022  /   İstanbul Point Hotel Barbaros

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen ve yürütücüsünün T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ana yararlanıcısının TÜBİTAK olduğu ve Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında desteklenen “Ufuk 2020’de Türkiye Faz-II” Teknik Destek Projesi kapsamında Avrupa Bataryalar Ortaklığı çağrıları özelinde düzenlenecek olan Odak Grup Eğitimi (Karma Etkinlik) 9-10 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul Point Hotel Barbaros’ta gerçekleşecektir. 

İki gün boyunca sürecek yoğun bir çalıştay formatında düzenlenecek ve sabah ve öğleden sonra oturumları şeklinde gerçekleşecek olan etkinlik, Bataryalar alanında sürdürülebilir değer zinciri (value chain) eşliğinde birinci sınıf bir Avrupa araştırma ve yenilik eko-sistemini amaçlayan, Ufuk Avrupa Programı kapsamındaki İklim, Enerji ve Mobilite (Küme 5) alanındaki Avrupa Bataryalar Ortaklığı (Batteries European Partnership) çağrılarına (HORIZON-CL5-2022-D2-01) yönelik uluslararası proje konsorsiyumlarında yer almayı düşünen katılımcıları hedeflemektedir. Etkinlikte, 2021-2022 Çalışma Programı altında yer alan, Bataryalar için güvenlilik, maliyet, kullanıcı rahatlığı, hızlı şarj ve karbon ayak izi güncel konularının yanı sıra Batarya Çağrı başlıkları ile kesişiyor olması sebebiyle, “HORIZON-CL4-2022-DIGITAL-EMERGING-02-18” konu başlığına da yer verilecektir.

Eğitimde ayrıca, Ufuk 2020 programı kapsamındaki batarya alanındaki bir projede koordinatör olarak yer alan bir Türk firmamız ile Ufuk Avrupa 2021 Çağrılarında başarılı bir konsorsiyumda partner olarak yer alan bir araştırmacımız konuşmacı olarak tecrübelerini katılımcılarımızla paylaşacaktır.

Etkinlikte gerçekleşecek oturumlar, katılımcıların temel kavramlarını anlamalarına yardımcı olacak şekilde yapılandırılmış olup, batarya alanındaki çağrılara detaylı şekilde ışık tutmakla beraber etkinlikteki tematik uzmanlar ve Battery4EU’dan katılacak konuşmacıların deneyimlerinden ve kapsamlı bilgi birikimlerinden faydalanmalarına olanak sağlayacaktır.

Kayıt: Kaydınızı, takip eden ‘Google form’ dokümanı aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.
https://docs.google.com/forms/d/1XGv1TOCSPXXyPfbYb7y6Nau6tXHkB8gg5n6zLddNvv0

Etkinliğe fiziksel katılım için, kayıt işlemini (fiziksel) gerçekleştirmeniz ve e-posta yolu ile Proje ekibi tarafından onay bilgilendirmesini edinmiş olmanız gerekmektedir. 
Etkinliği çevrim içi olarak takip etmek isteyen katılımcılarımızın ise, etkinliğe çevrimiçi olarak başvuru gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir. Etkinliğe giriş için gerekli (Zoom giriş bilgileri) etkinlikten üç gün önce başvuru sahipleri ile e-posta yoluyla paylaşılıyor olacaktır. 

Daha fazla bilgi için; proje ekibiyle k.gungor@idi.ie ya da s.dogrusoz@idi.ie adresleri üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
 

Benzer Haberler