01 Temmuz 2022

Ufuk Avrupa (Horizon Europe), Küme 3: Toplum için Sivil Güvenlik 2022 Çağrısı 30 Haziran 2022 tarihinde açılmıştır. 

Küme 3 Toplum için Sivil Güvenlik 2022 çağrıları altı ana hedef altında açılmıştır. Bu hedefler aşağıda verilmiştir.

  1. Suç ve Terör ile Mücadele
  2. Sınır Yönetimi
  3. Altyapıların korunması
  4. Siber güvenliğin artırılması
  5. Afete-dayanıklı Toplumlar
  6. Güvenlik araştırma ve inovasyon faaliyetlerine destek verilmesi

Küme 3: Toplum için Sivil Güvenlik Çalışma Programı yoluyla yayınlanan 2022 çağrıları altında yayınlanan çağrı başlıklarının listesine ve bu başlıklara yönelik detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız. Ayrıca, Avrupa Komisyonu tarafından 28 Haziran 2022 tarihinde düzenlenen ve Küme 3 2022 çağrıları ve Küme 3 ile ilintili farklı konularda sunumların yapıldığı Bilgi Günü kaydına https://rea.ec.europa.eu/events/horizon-europe-cluster-3-civil-security-society-2022-06-28_en adresinden ulaşabilirsiniz.

TÜBİTAK, Türkiye’de yerleşik üniversitelerin, sanayi, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının, Avrupa’dan koordinatör olarak başvuru yapmayı planlayan paydaşlarla ortaklık yapmasını sağlamak amacıyla çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmalar sonucunda belirlenen Avrupalı koordinatörlere Türkiye’den ortak önermek için niyet beyanı dokümanları kullanılmaktadır. Türk kuruluşların niyet beyanıdokümanlarını doldururken aşağıdaki hususlara dikkat etmeleri beklenmektedir.

  • Öncelikle çalışma programı dokümanında yer alan 2021 yılı konu başlıklarının (örneğin “HORIZON-CL3-2022-FCT-01-01: Improved crime scene investigations related to transfer, persistence and background abundance” gibi) incelenmesi (Konu başlığı listesine ulaşmak için tıklayınız.)
  • Her başlık özelinde tek bir İngilizce formun doldurulması
  • “Short description of the organisation/researcher” kısmının kısaca, mümkünse başlık özelinde doldurulması
  • “Specific skills and proposed activities related to the topic” kısmında yalnızca o başlığa özel yetkinliklerin, tecrübelerin anlatılması ve başlığa sunulabilecek muhtemel bir projeye nasıl katkıda bulunulacağının anlatılması

Hazırlamış olduğunuz Niyet Dökümanı (Expression of Interest) dokümanlarını,  ncpsecurity@tubitak.gov.tr adresine gönderebilirsiniz. 

Benzer Haberler