16 Mayıs 2022

Desteklenen EHHUR Pojesi ile 3 Türk kuruluşu, ulusal koordinasyonu TÜBİTAK tarafından yürütülen Ufuk Avrupa Programı kapsamında, Avrupa Komisyonu'ndan toplamda 633 Bin Avro hibe aldı!

Ufuk Avrupa Programı’nın Misyonlar Çağrıları altında yer alan ve Avrupa Yeşil Mutabakatını yaşam alanlarımıza ve deneyimlerimize bağlayan yaratıcı ve disiplinler arası bir girişim olan “Yeni Avrupa BAUHAUS” çağrısı kapsamında yapılan proje başvurusunda yer alan 3 Türk kuruluşu, Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmiştir.

Toplamda desteklenen 5 proje arasında en çok puanı alarak desteklenen EHHUR projesi ile ulusal koordinasyonu TÜBİTAK tarafından yürütülen Ufuk Avrupa Programı kapsamında, 3 kuruluşumuz AB Komisyonundan toplamda yaklaşık 633 Bin Avro hibe almaya hak kazanmıştır.

Desteklenen EHHUR (EYES HEARTS HANDS Urban Revolution) Projesinde yer alan DEMİR Enerji tarafından, projedeki Türkiye takımı koordinasyonu, enerji etkin restorasyon, yaygınlaştırma ve tekrarlama metodolojileri konularında çalışılacaktır. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü tarafından Kent planlamaya içkinleştirme, sosyo-ekonomik ve kültürel entegrasyon çalışmaları yapılacaktır. Projenin diğer Türk ortağı TARKEM tarafından  "Tarihi Çevre'de" sürdürülebilir, katılımcı,  tarih ve topluma saygılı yenileme uygulaması, sosyo-ekonomik, finansal ve kültürel modelinin teyidi çalışmaları yapılacaktır.

Ufuk Avrupa Nedir?

Ufuk Avrupa, Avrupa Komisyonu tarafından yürütülen yaklaşık 100 Milyar Avro bütçeli araştırma ve inovasyon programıdır. Ufuk Avrupa kapsamında çeşitli sektörlerde Avrupa Komisyonu’nun hibe desteği sağladığı projeler desteklenmektedir. Avrupa Birliği’nin Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerine hibe destek sağlayan Ufuk Avrupa Programı’nın Türkiye’deki koordinasyonu TÜBİTAK tarafından yapılmaktadır.

Benzer Haberler