Etkinlik Görseli
  15 Eylül 2022  - 16 Eylül 2022  /   İstanbul Şişli Radisson Blu Otel

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen ve yürütücüsünün T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ana yararlanıcısının TÜBİTAK olduğu ve Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında desteklenen “Ufuk 2020’de Türkiye Faz-II” Teknik Destek Projesi Ufuk Avrupa Fikri Mülkiyet Hakları, Yasal ve Finansal Konular: Projelerin Yürütülmesi özelinde düzenlenecek olan eğitim 15-16 Eylül 2022 tarihlerinde İstanbul Şişli Radisson Blu Otel’de gerçekleştirilecektir.

Etkinlik, projeleri Avrupa Komisyonu tarafından yakın zamanda desteklenme kararı alınan Ufuk Avrupa proje paydaşlarına yönelik olacaktır. Etkinlikte projelerin desteklenme kararı sonrası süreçlerine ağırlık verilecek ve aşağıdaki konular ele alınacaktır:

  • Hibe Sözleşmesi ve Konsorsiyum Anlaşması: Hazırlık ve İmza
  • F&T Portalı Rol ve Yetki Sistemi
  • PIC Numarası Onayı, LEAR Ataması, KOBİ Öz Değerlendirmesi.
  • Proje Mali Kaynak Yönetimi: Hibenin Harcanması, Kaydedilmesi, Ortaklara Dağıtımı
  • Raporlamada yaygın hatalar ve bunlardan nasıl kaçınılacağı
  • Ara ve Nihai Raporlama: Bütçe Kategorisine Göre Hesaplamalar, SyGMA portalı.
  • Mali Denetimler ve Sertifikasyon
  • Fikri Mülkiyet, Proje Sonuçlarının Yayılımı ve Kullanımı, Projenin Ötesi.
  • Diğer Kesişen Konular: Etik ve Dürüstlük, Cinsiyet Eşitliği ve Kapsayıcılık, Açık Bilim, Avrupa Birliği (AB) Taksonomisi.


Etkinlikte yer alan oturumlar; Ufuk Avrupa Fikri Mülkiyet Hakları, Yasal ve Finansal konularının temel konseptlerini kavramaya yardımcı olacak şekilde hazırlanmıştır. Etkinlikte kullanılacak olan içerik; sunumlar ve eğitim notları, Avrupa Birliği’nden derlenmiş literatür ve faydalı şablonlarla zenginleştirilmiştir.

İki gün sürecek olup, sabah ve öğleden sonra oturumları şeklinde gerçekleşecek olan etkinliğin her iki gün için de 09:30’da kayıt ile başlaması ve 17:00’da sona ermesi planlanmaktadır. Etkinliğe fiziksel ve çevrim içi katılımı seçenekleri mevcuttur. Ön kaydınızı, aşağıdaki bağlantı aracılığıyla katılım durumunuzu belirterek gerçekleştirebilirsiniz:

https://docs.google.com/forms/d/1HfpWlTV5f1K2SQ2g5CxIekd69vuSbhWWJRMM0VxfzuU

*Etkinliğimiz tamamen ücretsiz olup, İstanbul içi veya farklı illerden katılmayı planlayan katılımcılarımızın ulaşım, konaklama ve transfer gibi tüm masrafları kendilerine ait olacak şekilde planlanmıştır.

Etkinliğe fiziksel katılım için, çevrim içi formda yer alan katılım tercihinizi fiziksel olarak seçmiş olmanız ve kaydınızı takip eden süreçte e-posta yolu ile proje ekibi tarafından onay bilgilendirmesini edinmiş olmanız gerekmektedir.

Etkinliği çevrim içi olarak takip etmek isteyen katılımcılarımızın ise, etkinliğe çevrim içi olarak başvuru gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir. Etkinliğe giriş için gerekli (Zoom giriş bilgileri) etkinlikten üç gün önce başvuru sahipleri ile e-posta yoluyla paylaşılacaktır.

Benzer Haberler