29 Kasım 2021

Ufuk Avrupa Programı'na geçiş sağlanan bu yılda, çağrıların kapanış tarihleri ile uyum sağlanabilmesi adına, bazı çağrılar için Koordinatörlüğü Destekleme Programı'na son başvuru tarihlerinin web sayfasında belirlenmesine karar verilmiştir.

Çağrı kapanış tarihinin 12 Ocak 2022 olması beklenen fakat henüz resmi olarak açıklanmamış olan EIC Accelerator çağrıları için destek son başvuru tarihi 13 Aralık 2021* olarak belirlenmiştir.

EIC Accelerator Programı için sadece Tam Başvurular (Full Applications) desteklenecek olup Kısa Başvurular (Short Applications) desteğe konu değildir. Koordinatörlüğü Destekleme Programı'na ait detaylara ulaşmak için tıklayınız.

*Bu istisna, yalnızca bahse konu EIC Accelerator çağrıları için gelecek destek başvurularının belirtilen son başvuru tarihine kadar tamamlanabilmesine yöneliktir. Bu çağrılar dışındaki tüm alanlardaki çağrılar için Koordinatörlüğü Destekleme Programı'na son başvuru tarihi çağrı kapanış tarihinden 45 gün öncesi şeklindedir. Süre kısıtı sadece aşağıdaki çağrılar için farklılaştırılmıştır: Kurumsallaşmış Avrupa Ortaklıkları çağrılarına sunulacak projeler ile iki aşamalı çağrıların ikinci aşamasına sunulacak projeler için projenin sunulacağı çağrının kapanış tarihinden itibaren 30 gün öncesine kadar başvurunun tamamlanmış olması gerekmektedir.

Benzer Haberler