ERC 2024 çağrıları
  12 Temmuz 2023

ERC 2024 Çalışma Programı'nın yayınlanmasıyla birlikte yaklaşık 2,2 milyar Avro'luk ERC çağrıları açılmaya başlamıştır. 


Starting Grant Çağrısı

11 Temmuz 2023 tarihinde yayınlanan ERC-2024-StG Çağrısı kapsamında kariyerinin başlangıcında olan ve bağımsız araştırma programlarını ve ekiplerini oluşturma aşamasında olan baş araştırmacılar desteklenmektedir. Baş araştırmacıların iddialı ve yer sarsıcı nitelikte proje fikrilerinini sunmaları ve projelerinin yapılabilirliğini göstermeleri beklenmektedir. Bu çağrı kapsamında 601 milyon €'luk bir bütçe ile 387 projenin desteklenmesi hedeflenmektedir. Çağrının ayrıntıları için sayfamızıve ERC'nin sayfasınıziyaret edebilirsiniz. 

 

Synergy Grant Çağrısı

12 Temmuz 2023 tarihinde yayınlanan ERC-2024-SyG Çağrısı kapsamında ise ile en az iki en fazla dört baş araştırmacının bir araya gelerek, tamamlayıcı vasıflarını, bilgilerini ve kaynaklarını kullanarak iddialı bilimsel sorunlara çözüm bulabilmeleri amaçlanmaktadır. Oldukça rekabetçi olan bu çağrı kapsamında 400 milyon €'luk bir bütçe ile 39 projenin desteklenmesi hedeflenmektedir. Çağrının ayrıntıları için sayfamızıve ERC'nin sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

 

Hazırlık sürecinizle ilgili destek almak ve çağrılarla ile ilgili sorularınız için ERC Ulusal İrtibat Noktaları olarak ncperc@tubitak.gov.tr adresinden bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

 

Benzer Haberler