Event Photo
  12 Aralık 2022

BEPA Ağı, 6 Aralık 2022 tarihinde resmi olarak yayımlanmış olan, “Küme 5: İklim, Enerji Mobilite 2023-2024 Çalışma Programı” altında yer alan batarya alanıBatt4EU 2023 çağrıları için 6 Aralık 2022 tarihinde, Brüksel’de, konsorsiyum oluşturma faaliyetlerine destek olacak bir Proje Pazarı (ağ kurma) etkinliği gerçekleştirilmiştir. Ülkemizden yoğun fiziksel katılımın olduğu etkinlik Ufuk Avrupa çağrıları için konsorsiyumlarda yer almak isteyen batarya endüstrisindeki tüm paydaşları, akademisyenleri, politika yapıcıları ve araştırmacıları biraraya toplamıştır.

Etkinlik üç pitching (firma/proje fikri tanıtımı) seansına bölünmüştür ve tamamen fiziksel katılım ile gerçekleştirilmiş olup, etkinlikte gerçekleştirilen konsorsiyum kurma ve proje ortağı bulma amaçlı sunumlar 12 Aralık itibari ile genel erişime açılmıştır (etkinliğe kayıtlı olmayan paydaşlar da sunumlara erişebilecektir).

  • Sunumlara erişmek için lütfen tıklayınız.
  • Küme 5: İklim, Enerji Mobilite 2023-2024 Çalışma Programına erişmek için lütfen tıklayınız.
  • BEPA websitesinde yer alan ilgili habere erişmek için lütfen tıklayınız.

Daha önce etkinliğe katılan Küme 5 Ulusal İrtibat Noktası tarafından yukarıdaki sunumlar baz alınarak yapılan ortak arama haberlerine erişmek için lütfen tıklayınız:

  1. Ortak Arama- HORIZON-CL5-2023-D2-02-02: New Approaches to Develop Enhanced Safety Materials for Gen 3 Li-Ion Batteries for Mobility Applications (Batt4EU Partnership) Çağrısı
  2. Ortak Arama- “HORIZON-CL5-2023-D2-01-04: Battery management system (BMS) and battery system design for stationary energy storage systems (ESS) to improve interoperability and facilitate the integration of second life batteries (Batt4EU Partnership)”
  3. Ortak Arama- “HORIZON-CL5-2023-D2-01-01: Technologies for sustainable, cost-efficient and low carbon footprint downstream processing & production of battery-grade materials (Batt4EU Partnership)” Çağrısı
  4. Ortak Arama- “HORIZON-CL5-2023-D2-02-03: Creating a digital passport to track battery materials, optimize battery performance and life, validate recycling, and promote a new business model based on data sharing” Çağrısı

 

Not: Daha önce yukarıdaki duyurular neticesinde Niyet Beyanı (Expression of Interest) Dökümanını  ncptransport@tubitak.gov.tr  adresine göndermişseniz ilgili UIN, dokümanınızı (belirtilen süreler tamamlanınca) ortak arayan kuruluş ile paylaşacaktır. İlgili şartları sağladığınızı düşünüyorsanız, iletişim bilgilerine sunumlardan erişerek doğrudan ortak arayan kuruluşlarla da iletişime geçebilirsiniz.

 

Sorularınız olması durumunda bizlere ncptransport@tubitak.gov.tr adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Benzer Haberler