Başlangıç ve Bitiş Tarihi

01 Aralık 2015-31 Aralık 2017

Koordinatör

Mario Boella Araştırma Enstitüsü

Bütçe

2.9 Milyon Avro

Türk Ortaklar

INFOTECH Bilişim ve İletişim Teknolojileri ve Sanayi ve Ticaret AŞ

Desteklendiği Program ve Alan
Dijital, Endüstri ve Uzay
Desteklendiği Çerçeve Program

Ufuk 2020

Proje İnternet Sitesi
http://www.indrive-project.eu/
ufuk_avrupa

InDrive Projesi, otonom sürüş için gerekli yüksek doğrulukta konum bilgisini sağlamaya yönelik yenilikçi ve kısa sürede ürünleştirilebilir çözümler oluşturmayı amaçlamaktadır. Proje sonuçları ile...

Bilimsel Çıktı/Ürün/Kazanım

InDrive Projesi, otonom sürüş için gerekli yüksek doğrulukta konum bilgisini sağlamaya yönelik yenilikçi ve kısa sürede ürünleştirilebilir çözümler oluşturmayı amaçlamaktadır. Proje sonuçları ile kamera, araç sensörleri, sayısal harita ve iletişim altyapıları tek ortamda birleştirilerek çok daha hassas konumlandırma sağlanması, bütünlük kavramının detaylı olarak araştırılarak genel kullanılabilir bir metot önerilmesi ve gelişmiş sürücü destek sistemlerinin konumlamanın bütünlük bilgisini kullanarak daha güvenli kararlar vermesi sağlanması hedeflenmektedir.

Endüstriyel İnovasyon (Ürün ve süreçler yanında hizmetlerdeki inovasyon da dâhil)

Proje sayesinde gelişmiş sürücü destek sistemleri ve otonom araçlarda kullanıma uygun yüksek bütünlükte Küresel Konumlandırma Uydu Sistemleri (GNSS) alıcısı üretecektir.Proje Avrupa Birliği pazarında alanında ilk örnektir. Amerika pazarında bu konuda yoğun çalışmalar bulunmaktadır. 2023 yılından itibaren otomotiv alanında her araçta bir GNSS alıcısı farklı amaçlarla yer alacaktır. Proje çıktısı olan gelişmiş E-GNSS alıcısının her üretilen araçta yer alma potansiyeli bulunmaktadır.

BAŞARI HİKAYELERİ